CZECH TEAM




     V roce 1995 se Camel Trophy Mundo Maya '95 poprvé zúčastnila Česká Republika a hned dokázala, že sem rozhodně patří. Náš národní tým tehdy tvořily Zdeněk Němec s Markem Ročejdlem a i přesto, že nebyl nikdo, kdo by jim předal cenné zkušenosti, dokázali vyhrát celou Camel Trophy!
     S věrným automobilem Land Rover Discovery 300 Tdi, se dvěma novináři na zadních sedadlech, Petrem Dufkem a Václavem Žmolíkem, a spolu s dalšími třiceti Land Rovery se úspěšně protloukali různorodou krajinou Střední Ameriky. Cesta dlouhá asi 1600 km vedla z Belize do Mexika, Guatemaly, Salvadoru, Hondurasu a přes Guatemalu zpátky do Belize.
     O rok později obhajovali jejich úspěch Zdeněk Tomášek s Jakubem Havlem na Borneu v Indonésii. Na Camel Trophy Kalimantan '96 nakonec celkově obsadili jedenácté místo. Pořadatelé označují tento ročník za jeden z nejnáročnějších vůbec, jak pro účastníky, tak pro automobily. Na třítýdenní 1800 km dlouhou cestu z Balikpapanu do Pontianaku v období dešťů (=nekonečný boj s blátem) se tehdy vydalo osmatřicet Land Roverů.
     Camel Trophy Mongolia '97 se Češi účastnili potřetí a naposled. Náš tým, tvořený Davidem Chaloupským a Petrem Stejskalem, obsadil celkově třetí místo. Tentokrát byla cesta dlouhá okolo 3000 km a vedla z mongolského hlavního města Ulánbátaru do města Kharakorum přes studené hory, horké pouště...